Kontakt

Lenka Stillerová

  • Black Facebook Icon

Hýlov 46

Klimkovice 742 83

Tel: 602 585 378

Email:  lenkastillerova@email.cz

Skype: lenka.stillerova

Pro objednání si prosím zavolejte. Pokud nezvedám telefon, pracuji. Později Vám zavolám na zpět.

                                     

Ráda odpovím na Vaše případné dotazy.

Jak mě najdete:

Autobusem číslo 64, výstupní zastávka Sanatoria Hýlov (konečná linky).  

Autem po silnici č.4657 z Klimkovic směr Sanatoria Hýlov.

Prohlašujeme, že Vaše osobní údaje zpracováváme a chráníme dle těchto zásad o zpracování osobních údajů >>
 

© 2018  Moderní Techniky Lenky Stillerové

Kineziologi One Brain

Zakladatelé této metody jsou Daniel Whiteside, Gordon Stokes a Candace Callaway. Byla založena před 30-ti lety v Americe a zpočátku sloužila k odstraňování a eliminování učebních dysfunkcí, jako jsou dyslexie, dysgrafie a další. Později byla metoda sloučena s genetikou chování, psychoterapií a tradiční čínskou medicínou, a v současnosti slouží k řešení široké škály potíží. Principem fungování systému je poznatek, že všechny tělesné i duševní poruchy jsou způsobeny narušením proudění energie mezi orgány, mozkem a svalstvem, a vzniklá blokáda se projeví oslabením příslušného svalu na těle. Díky důmyslné práci zakladatelů můžeme jednoduše propojit a procítit tělo, mysl a ducha člověka.

Jak podporuje metoda „One brain “ člověka v jeho životě?

  • Využívá poznatků o našem mozku, který je řídící centrálou našeho těla, do něhož se sbíhají všechny informace.

  • Nastoluje rovnováhu mezi levou a pravou hemisférou a rovněž uvádí ke spolupráci přední a zadní mozek.

  • Harmonizuje tok energie v meridiánech a aktivuje určité svaly člověka.

Jak vzniká nesprávná komunikace mezi mozkovými hemisférami a narušení rovnováhy v těle?

Prožitím negativního zážitku dochází k zablokování energetického toku v mozku a tím i v příslušné části těla, kterou daná oblast mozku řídí. Vzniká neurologický blok, který později člověku brání svobodně myslet a omezuje ho v určitých dovednostech, např. při psaní, čtení, počítání, řeči, porozumění (známé jako dyslexie). Emocionální stres z negativního zážitku může zapříčinit i vznik nemoci. Mozek ukládá negativní prožité zážitky velice silně. Např. Když nás jako malé děti přemohl strach neboli stres a neuměli jsme ho v dané chvíli vyřešit. Proto si mnoho negativních „bloků“ neseme právě z dětství.

Podobné situace v současnosti pak mozek vnímá skrze dříve prožité zážitky a pohotově nabízí osvědčený model chování nebo řešení, pro nás v současnosti však nefunkční a často nevhodný.

Člověk tak reaguje na základě dřívějších negativních zkušeností, přičemž ve vědomé mysli na takový zážitek již dávno zapomněl.

Jako by byl člověk v zajetí starých návyků.

Je známo, že člověk využívá svůj skutečný mozkový potenciál jen asi z 5%. Ví se, že podvědomí je z 95% odpovědné za chování i momentální rozhodování. Jednání na vědomé úrovni tedy ovlivňuje chování člověka pouze z 5%!

Čím je One Brain jedinečný ?

One brain používá svalový test, který je systémem diagnózy zpětné vazby v kineziologii. Současným testováním obou paží se aktivizují obě mozkové hemisféry s cílem získat odpověď od celého mozku k danému problému.

Člověk dostává bezprostřední informace ze svého vlastního systému, ze svého mozku, který o něm ví všechno od momentu početí až do současnosti. Tak je možné se dozvědět dobu vzniku příčiny a tím i souvislost se současným problémem. Uvolněním napětí a nerovnováhy ve svalovém napětí z dřívější nepříjemné situace či zážitku, lze objevit tvořivé možnosti, jak situaci zvládnout v současnosti. Za pomocí nápravných cvičení, se systém vrací do rovnováhy, ke své vlastní svobodě.

Poznání z mé osobní zkušenosti a praxe

Naše tělesné zdraví je závislé na našich duševních procesech a vnímání života. Bolení zad, hlavy, či žaludku nese s sebou psychosomatický základ, podobně jako srdeční infarkt, sexuální poruchy, vady řeči, potíže s učením, čtením, počítáním a další.