top of page

Kineziologie One Brain®
- již 50 let pomáhá lidem uvolňovat svalové emočním napětí 

Zakladatelé této metody jsou Daniel Whiteside, Gordon Stokes a Candace Callaway. Byla založena před 30-ti lety v Americe a zpočátku sloužila k odstraňování a eliminování učebních dysfunkcí, jako jsou dyslexie, dysgrafie a další. Později byla metoda sloučena s genetikou chování, psychoterapií a tradiční čínskou medicínou, a v současnosti slouží k řešení široké škály potíží. Principem fungování systému je poznatek, že všechny tělesné i duševní poruchy jsou způsobeny narušením proudění energie mezi orgány, mozkem a svalstvem, a vzniklá blokáda se projeví oslabením příslušného svalu na těle.

 

Emoce mají negativní a pozitivní polaritu. Abychom se cítili plně při životě, musíme být schopni mít přístup k oběma polaritám všech našich emocí.

Jak podporuje metoda „One brain “ člověka v jeho životě?

  • Detoxikuje tělo a mysl od emocionálního napětí.

  • Obnovuje tok energie v meridiánech a využívá ho k vlastnímu léčení. Buduje imunitní systém.

  • Objevuje přirozenou sebejistotu, zbavuje člověka strachů tzv. pseudojistot.

  • Harmonizuje hemisféry, roste všímavost, rozvíjí kreativitu, navrací  radostnou chuť ze života.

  • Učí, jak rozpoznat a  využít své emoce v životě.

  • Hravě pracuje již s malými dětmi, dává dětem náskok ve svém emocionálním a mentálním vývoji. 

015 unaven† v°la.jpg

Čím je One Brain vyjimečný?

One brain používá svalový test, který je systémem diagnózy zpětné vazby v kineziologii. Současným testováním obou paží se aktivizují obě mozkové hemisféry s cílem získat odpověď od celého mozku k danému problému.

Člověk dostává bezprostřední informace ze svého vlastního systému, ze svého mozku, který o něm ví všechno od momentu početí až do současnosti. Tak je možné se dozvědět dobu vzniku příčiny a tím i souvislost se současným problémem. Uvolněním napětí a nerovnováhy ve svalovém napětí z dřívější nepříjemné situace či zážitku, lze objevit tvořivé možnosti, jak situaci zvládnout v současnosti. Za pomocí nápravných cvičení, se systém vrací do rovnováhy, ke své vlastní svobodě.

Kolik návštěv je zapotřebí?

Každý jsme velice individuální, někomu postačí jedno sezení a někdy je zapotřebí více návštěv.

02 FO.jpeg

 

Odkud se rodí všechny nejistoty, stresové faktory, problémy fyzické či psychické?
 

Esencí naší životní zkušenosti je mít zážitek, abychom se mohli učit, růst a zvládnout je. Zážitky ze kterých se učíme nejvíc, jsou ty, které přitáhnou naši pozornost. Většinou jde o negativní či bolestivé prožité situace, ty se silně uloží do mozku a zablokují energetický tok příslušné části těla, kterou daná oblast mozku řídí. Vzniká neurologický blok, který později brání člověku svobodně myslet a omezuje ho v určitých dovednostech např. při čtení, psaní, počítání, porozumění. Tělo zadržuje emocionální vzorce bez ohledu na vědomé vnímání. Někdy emoce v těle pohřbíváme a ty se  ukládají, dokud se v těle nevytvoří tlak, který vyprodukuje fyzickou či psychickou nemoc.

Mnoho negativních "bloků" si neseme z dětství, kdy nás jako malé děti přemohl strach neboli stres a neuměli jsme ho v danou chvíli vyřešit.

Zde je příčina všech  neduhů, vnitřních konfliktů, sporů.

01 Testování.jpeg

Pokud chcete na sobě více zapracovat, umět si poradit v každé situaci, proměňovat svůj současný život k pozitivnímu a být přínosem pro své děti, pojďte rovnou do školy Kineziologie One Brain®

bottom of page